fbpx

Kenia

Ty też możesz pomóc!

Misja w Kenii

A władny jest Bóg udzielić wam obficie wszelkiej łaski, abyście, mając zawsze wszystkiego pod dostatkiem, mogli hojnie łożyć na wszelką dobrą sprawę
(2 Kor. 9:8)

Pod koniec 2019 roku rozpoczęliśmy współpracę z lokalnymi kościołami w zachodniej części Kenii, niedaleko Jeziora Wiktorii. Pastorzy, którzy skontaktowali się z nami, pragną być częścią wizji Kościoła Chwały i wzrastać pod apostolskim namaszczeniem. Wierzą, że chrześcijanie mogą żyć zwycięskim życiem, szukają głębi Ducha Świętego, prowadzą także szerokie działania ewangelizacyjne zarówno w okolicznych wioskach, jak i wśród społeczności Masajów.

Kościół prowadzony przez pastora Davida powstał w 2012 r. jako grupa domowa. W ciągu dwóch lat rozwinął się na tyle, że już w 2014 r. rozpoczęto regularne niedzielne nabożeństwa. Dziś wspólnota liczy około 200 osób i rozrosła się do 3 kościołów: w Kisii, Masaai oraz Kuria. Kościół opiekuje się 29 osieroconymi dziećmi. Wiele z nich zostało porzuconych przez rodziców. Inne w skutek doniesień o przemocy domowej, znęcaniu się lub molestowaniu zostały odebrane rodzicom.

Kościół prowadzony przez pastora Samsona powstał w 2016 r. w wiosce Kengariso, niedaleko granicy z Tanzanią. Początkowo również działał na zasadzie grupy domowej która dziś rozwinęła się w społeczność 60 osób. Wspólnota opiekuje się 23 dziećmi.

Jak możesz pomóc?
Różni ludzie – jeden cel

Zachęcamy Was gorąco do praktycznego wspierania pracy misyjnej Kościoła Chwały w Kenii. Razem możemy czynić różnicę!

Pragniemy wspierać kościoły oraz zapewnić edukację dzieciom, znajdującym się w sierocińcach prowadzonych przez dwa kenijskie Kościoły.

Możesz finansowo wesprzeć nasz program, wpłacając dowolną darowiznę na konto Kościoła Chwały. Miesięczny koszt wyżywienia jednego dziecka to 80 zł. Na pokrycie wyżywienia oraz edukacji potrzebne jest 160 zł. Nawet najmniejsza kwota ma znaczenia. Twoja darowizna ma realny wpływ na przyszłość tych dzieci.

Numer rachunku: Bank Pekao S.A. II Oddział w Warszawie 16 12401024 1111 0010 0108 2329 – z dopiskiem: Misja w Kenii.

Newsletter

  Zapisz się do newslettera aby otrzymać 10% rabatu na zakupy