fbpx

Aktualności

Co Biblia mówi o narodzie żydowskim, o Izraelu? Co to oznacza dla przeciętnego Kowalskiego i jak można tę wiedzę wykorzystać do kształtowania stosunków polsko-izraelskich na każdym szczeblu? Jakie stanowisko powinien zająć w tym kontekście każdy kochający Słowo Boże chrześcijanin?

Zapraszamy do oglądania nowej serii programów „Z perspektywy Biblii”. Będziemy zwracać się do tekstu Pisma Świętego w poszukiwaniu odpowiedzi na istotne pytania dotyczące świata, naszej rzeczywistości, ale również osobistego życia człowieka. Zachęcamy do oglądania i dokonywania wyborów życiowych zgodnie ze Słowem Bożym. Odcinek pt.: „Chrześcijanie a Izrael”.

Dobrze jest wspierać Izrael w zmaganiach o przetrwanie w jego ziemi. Właściwą rzeczą jest stać się sojusznikiem Izraela w osobistym życiu, ale i na poziomie międzynarodowym. Dobrze jest czynić wysiłki, pomagać w powrocie Izraelczyków do ziemi obiecanej. Chodzi nam o mądre błogosławienie Izraela, czyli o dobre mówienie o Izraelu, nie działanie wbrew woli Bożej, ale przede wszystkim o nie przyłączanie się do grona wrogów tego narodu. Niebezpieczne wręcz jest znalezienie się w koalicji antyżydowskiej, nawet gdyby większość nacji tego świata w niej się znalazła. Polska mogłaby się stać najlepszym sojusznikiem Izraela w Europie, nasza wspólna historia, w tym również najtragiczniejsze jej karty, dają nam do tego mandat. W kontekście Słowa Bożego to się opłaci. – podsumowuje program pastor Janusz Szarzec.

Publikowany materiał jest głosem realizmu, wynikającym z miłości do Polski i dbania o jej dobro. Nie oznacza bezkrytycznej akceptacji wszystkiego co żydowskie, ani nie jest podyktowany jakimkolwiek interesem.

Dowiecie się w nim Państwo m.in.:

  • na czym polega doktryna „zastępstwa” i jakie są jej tragiczne owoce w dziejach Izraela na przestrzeni wieków
  • jakie jest miejsce biblijnego, ale i współczesnego Izraela w Bożych planach
  • dlaczego warto być sojusznikiem Izraela, na każdym poziomie, zarówno w swoim prywatnym życiu, wspierając, modląc się o naród żydowski, ale także na szczeblu państwowym

 

 

Newsletter

  Zapisz się do newslettera aby otrzymać 10% rabatu na zakupy