fbpx

Aktualności

MisjaKenia_F

Fundacja Nadzieja dla Przyszłości objęła partnerstwem i patronatem medialnym program: Misja Kenia. Program ma na celu utrzymać oraz zapewnić edukację dzieciom, które znajdują się w sierocińcach prowadzonych w dwóch kenijskich Kościołach.

Program jest realizowany przez Kościół Chwały w Warszawie, a Fundacja wspiera go poprzez udział wolontariuszy i działania medialne.

W 2019 r. Kościół Chwały nawiązał współpracę z lokalnymi kościołami w zachodniej części Kenii, niedaleko Jeziora Wiktorii.

Pierwszy z Kościołów – prowadzony przez pastora Davida – został założony w 2012 r. Wspólnota liczy około 200 osób i składa się z 3 kościołów: w Kisii, Masaai oraz Kuria. Częścią ich służby jest praca z dziećmi. Kościół opiekuje się 29 dziećmi. Wiele z nich zostało osieroconych, niektóre porzucili rodzice. Inne w skutek doniesień o przemocy domowej, znęcaniu się lub molestowaniu zostały odebrane rodzicom.

Drugi kościół prowadzony przez pastora Samsona powstał w 2016 r. w wiosce Kengariso, niedaleko granicy z Tanzanią. Wspólnota opiekuje się 23 dziećmi.

Zachęcamy Was gorąco do praktycznego wsparcia pracy misyjnej w Kenii. Nawet najmniejsza kwota ma znaczenie. Razem możemy czynić różnicę!

Możesz finansowo wesprzeć program, wpłacając dowolną darowiznę na konto Kościoła Chwały. Miesięczny koszt wyżywienia jednego dziecka to 80 zł. Na pokrycie wyżywienia oraz edukacji potrzebne jest 160 zł.

Numer rachunku:
Bank Pekao S.A. II Oddział w Warszawie
16 12401024 1111 0010 0108 2329
z dopiskiem: Misja w Kenii.

Newsletter

  Zapisz się do newslettera aby otrzymać 10% rabatu na zakupy